wz

O nás

Jak to všechno začalo……

…….neustále jsem žadonila o pejska několik let. Až Dalibor přestal snášet argumenty a polevil ve svém pevném rozhodnutí, že pejsek v žádném případě ne, protože není plot, brána, čas, a je trávník,parkety,koberec……..atakdále, dosaď si každý jakýkoliv argument.

…….a jednoho dne dovezl Pabla z Muchovy boudy. Poprvé jsem myslela že to není štěňátko, ale dospělý pes, tak byl obrovský(pro moji obhajobu uvádím , že to byl první labrador v mém životě ). A začala doba naprostého zboštění, děti i Dalibor se ocitli na samém konci mého zájmu. A konec byl opravdu v nedohlednu. Klidně bych to přirovnala k situaci kdy děti projevily hlad - Pablíček papal a ty si něco ulov !

…….pak po určité době mazlení (v jeho jednom roku) jsem naznala , že bych si mohla něco přečíst na internetu, co ten labrador asi tak umí.A tím to začalo.

Objevila jsem psí vesmír - WT a různých závodů a zkoušek.Zjistila jsem , že svět myslivců je kouzelný,trenéři WT zajímaví, Horáček to prostě umí, atmosféra závodů nabitá elektřinou a prostředí soutěží krásy je zvláštní a specifické…..a hlavně jsem objevila lidi,kteří jako já dovedou mluvit jen o svém pejsku a ještě jim to přijde normální !

A můj pověstný začátek kdy jsem přijela na závody WT , nemaje píšťalku a o dummy jsem nevěděla že existuje, oblečená v červené snowbordové bundě, myslíc, že labrador je rozený aportér a že mi tu věc z lesa donese……, tak to vzalo rychle za své.

Ještě neumím být přísná a důsledná , ale pracuji na tom……

A až někde uvidíte roztržitou paní s velkým psem , který ji někam táhne,tak to jsme my…….

Hanka, Dalibor, Nela, Kuba a Ondra